به گزارش خبرنگار سیاسی «خبرگزاری دانشجو»، تجمع تشکل های دانشجویی در اعتراض به دخالت هیئت اروپایی در امور داخلی و دیدار اشتون با فتنه‌گران، با کمی تأخیر رأس ساعت 13:30 آغاز شد.

 

در این مراسم پس از پخش اذان، دانشجویان نماز جماعت را روبروی سفارت اتریش برپا کردند.

 

در این مراسم حضور خبرنگاران و تعداد زیادی از عکاسان قابل توجه بود و نیروهای امنیتی نیز حائل میان سفارت و دانشجویان بودند.

 

پس از پایان نماز جماعت، دانشجویان با در دست داشتن نوشته هایی با عناوین «مرگ بر آمریکا»، «همچنان به امید تدبیر دولت»، «آقایان مسئول این مملکت بهای خون هزاران شهید است»، «افغانستان را چه کسی به خاک و خون کشید»، «دفاع از صدام به خاطر حقوق بشر بود؟!»، «احمق ها خیال کردند اینجا اوکراین است» و «مذاکره یا مداخله»، از اقدامات مداخله جویانه غربی ها در امور کشور اعلام انزجار کردند.

 

پس از قرائت دعای فرج و صلوات توسط دانشجویان، تجمع مقابل سفارت اتریش به صورت رسمی آغاز شد.
 
دانشجویان با فریاد بلند شعار «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر صهیونیست» و «مرگ بر فتنه‌گر» سردادند.
 
در ابتدای مراسم کردلو، مسئول روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در انتقاد به موضوع حقوق بشر که از سوی غرب علیه ایران مطرح شده، همچنین ظلم‌هایی که از سوی آنان بر ایران صورت گرفته است مانند ترور دانشمندان هسته‌ای و دخالت در امور داخلی، سخنانی را بیان کرد.
 
پس از آن جعفری، دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی نکاتی را بیان کرد که دانشجویان با شعار «مرگ بر آمریکا» از سخنان وی حمایت کردند.
 
وی گفت: اگر قرار است غرب با موضوع حقوق بشر دوگانه برخورد کند، همان گونه که نسبت به ناو آمریکایی عمل کردیم، درباره موضوع حقوق بشر نیز با غرب برخورد خواهیم کرد.
 
جعفری ادامه داد: تفسیر رحمانی از غرب جواب نداده و اگر قرار باشد مسئولان سکوت کنند، ما به وظیفه انقلابی خود عمل خواهیم کرد.
 
دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی با بیان اینکه به اسم حقوق بشر، بان کی مون و دیگران علیه منافع جمهوری اسلامی توطئه کردند، خاطرنشان کرد: غرب باید خواب به رسمیت شناخته شدن فتنه‌گران و احزاب مضر را ببیند؛ زیرا این مسئله محقق نخواهد شد.
 
در ادامه تجمع دانشجویان، جمعی از خبرنگاران خارجی از جمله از آمریکا به مصاحبه با دانشجویان حاضر در تجمع پرداختند.

 

کریمی، دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در این تجمع با بیان اینکه اگر هیئت اروپایی راست می گوید چرا با خانواده شهدای هسته ای دیدار نمی کند و اینکه ما فرزندان انقلاب اسلامی هستیم، در تذکری به آقای ظریف گفت: آقای ظریف! اگر اتفاقاتی از این دست تکرار شود به این سادگی از کنار آن نخواهیم گذشت و از سوی دانشجویان انقلابی منتظر حرکت باشید؛ زیرا ما دانشجویان دانشگاه تهران موضع قاطعی در برابر این گونه مسائل خواهیم گرفت.

 

سپس دانشجویان با شعار «دانشجو می میرد، ذلت نمی پذیرد» سخنان او را تأیید کردند.

 

سلطانی، دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خوارزمی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هر چه عقب تر برویم غرب جلوتر می آید، گفت: دیدار هیئت پارلمانی با فتنه گران و فعالان حقوق بشر و سران فتنه نشان داد که می خواهند برنامه را بر روی بحث حقوق بشر متمرکز کنند و حال که موضوع هسته ای کمرنگ تر شده، حقوق بشر را بیان می کنند؛ در حالی که آنان خود حقوق به شَر دارند، از حقوق بشر سخن می گویند.


عبدی، دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران سخنران پایانی این برنامه بود و با بیان اینکه ملت ایران ملتی نیست که مقابل توهین ها به کشور و انقلاب کوتاه بیاید، گفت: مردم ما ثابت کردند مقابل هتک حرمت ها به انقلاب کوتاه نمی آیند، اما انگار عده ای هنوز این پیام را دریافت نکرده اند؛ اگر اقداماتی از این دست، در هر نقطه توسط کسی انجام شود، قطعاً با پاسخ کوبنده مواجه خواهد شد؛ دولتی که بخواهد علیه ملت ایران اقدامی کند پاسخش شعار «مرگ بر آمریکا» خواهد بود.


این مراسم با قرائت بیانیه پایانی و شعارهای «موسوی و کروبی اعدام باید گردند» و «اشتون بی لیاقت خجالت خجالت» پایان یافت.


ادامـــه ی مـطــلــب

نظرات ()

لینک ثابت - نوشته شده توسط محمدحسن غفاری در چهارشنبه 21 اسفند 1392 ساعت 08:43 ب.ظ