چند روز پیش و بعد از سخنان تعجب بر انگیز زهرا اشراقی دیگر عضو خانواده اشراقی با انتشار مطالبی توهین آمیز نسبت به خانواده معظم شهدا و انتساب این حرف ها به رهبر کبیر انقلاب اسلامی دل بسیاری از خانواده شهدا را به درد آمد.

پس از توهین نعیمه اشراقی به خانواده شهدا و بازتاب آن در رسانه ها؛ عده ای از اصلاح طلب ها و خود خانم اشراقی ادعا کردند که توهین از طریق یک اکانت جعلی در صفحه او ثبت شده ولی تحقیقات بر روی فیس بوک وی حکایت از واقعیت این اکانت و ثبت توسط خود نعیمه اشراقی دارد.

تحقیقات صورت گرفته در رابطه با این موضوع نشان دادکه ظاهرا پیج جعلی از ۲۸ سپتامبر هیچ ورودی به فیسبوک نداشته و با مقایسه لبه دو تصویر مشخص می شود که کامنت از اکانت اصلی ثبت شده است همچنین تکذیبیه ای از سوی نعیمه اشراقی ثبت شده که بعدها از پیج برداشته شد؛ تعدادی کامنت نیز زیر کامنت نعیمه اشراقی ثبت شده بود که ثابت می کرد کامنت از سوی پروفایل اصلی ثبت شده است .

خانواده اشراقی توهین شهدا

به هر طریق بعد از اثبات شدن این حرکت توهین آمیز و دور از شان خانواده امام خمینی (ره) پسر شهید همت در واکنش شدیداللحنی

به سخنان توهین آمیز نعیمه اشراقی واکنش نشان داد.

فرزند شهید محمدابراهیم همت در واکنش به یک یادداشت توهین آمیز از” نعیمه اشراقی” درباره خانواده های شهدا در صفحه شخصی اش در فیس بوک، یادداشتی نوشت که بخشهای مهم آن از این قرار است :

خانم” نعیمه اشراقی” دهان باز کرده و دُرفشانی نمودند

چند نکته در مورد گفته های ایشان به نظرم رسید که بد ندیدم اینجا بگویم شاید به گوش اطرافیان ایشان رسید :

۱- بهتر است اطرافیان ایشان تذکری به ایشان بدهند تا شاید کمی در گفتارشان تغییر صورت گرفته و این حداقل را درک کنند که هر حرفی را نباید زد و حداقل در هر جایی نباید هر حرفی را گفت .

۲- اولین چیزی که با مطلب زشت ایشان به ذهن می رسد، این است که وقتی بچه های این مملکت در زیر گلوله و بمب و خمپاره تکه تکه می شدند، رهبری که خیلی از آن” فرزندان ایران” به فرمان او راهی جبهه شده بودند، داشته در مورد ایشان و خانواده آن سربازان، شوخی های زشت می کرده! ! ! ! ! این چیزی است که مطلب اشراقی به هر ذهنی تزریق می کند. آیا چنین کاری تیشه زدن به ریشه افکار و شخصیت امام خمینی نیست؟ ایشان نمی فهمد با چنان مطلبی تا چه حد وحشتناکی، بنیانگذار جمهوری اسلامی را زیر سؤال برده و خوار و کوچک کرده؟

در هر صورت یا واقعاً امام خمینی چنان گفتار و تفکر و برخوردی داشته (که هر جوری نگاه می کنم با عقل جور در نمی آید) یا خانم اشراقی دروغ می گوید و این هم باز باید تذکری باشد به بیت امام و اطرافیان خانم اشراقی که جلوی دُرفشانی های گاه و بی گاه ایشان را بگیرند .

۳- اگر واقعاً چنان شوخی بی شرمانه ای در آن ایام در جامعه شایع بوده، تنها باید گفت شرم بر سازندگان و شرم بر رواج دهنده های چنان شوخی بی شرمانه ای. افرادی که آن قدر بی شعور و نفهمند که این را درک نمی کنند که با این ظلم ها به خانواده های سربازان جنگ شان، فقط باعث می شوند در جنگ بعدی کسی برای شان نجنگد و خواهر و مادر و دختر و باقی زنان فامیل و آشنای شان مثل سده های گذشته در زیر دست و پای سربازان دشمنان شرقی و غربی قرار بگیرد… و کشورشان دوباره تجزیه شود و از این هم کوچک تر گردد .

اتفاقی که در زمان شاه های فاسد و جنایتکار و بی کفایت قاجار رخ داد …

اگر عده زیادی نادان و نفهم از شدت سرخوشی و حماقت با همه چیز شوخی دارند، دست روزگار این گونه نیست؛ وقتش که برسد آنچنان ضربه ای می زند که نفهمند از کجا خوردند.

۴- این گونه افراد را که می بینم حس می کنم در جنگ گذشته کلاه گشادی بر سر خانواده های کشته های جنگ و کل رزمنده ها گذاشته شده. رزمنده ها در جبهه جنگ و زیر رگبار گلوله و بمب و خمپاره بودند و خانواده های شان در سخت ترین شرایط زندگی می کردند (و این سختی بعد از شهادت و جانباز شدن رزمنده ها ادامه یافت و گاهی بیشتر هم شد. . ) و آن وقت این خانم که در خوشی تمام به سر می برده و سایر افراد مشابهش، چنان تفکر و شخصیتی داشته و دارند و تمام شان هم به خودشان افتخار می کنند .

 فقط و فقط بخاطر احترامی که برای امام خمینی قائلم از چنین ادبیاتی استفاده کردم وگرنه در برابر شخصی که چنان توهینی به خانواده های شهدا نموده الفاظ درخور شأنش را به کار می بردم و البته این نگه داشتن حرمت، همیشگی نخواهد بود. اگر اطرافیان ایشان تصحیحی در گفتارش صورت ندهند، چاره ای جز شکستن حریم ها باقی نمی ماند .


ادامـــه ی مـطــلــب

نظرات ()

لینک ثابت - نوشته شده توسط محمدحسن غفاری در شنبه 30 فروردین 1393 ساعت 09:36 ب.ظ